BOTOX I JAD ŻMII - TRUCIZNY NA USŁUGACH MEDYCYNY

Ocena użytkowników:  / 6
SłabyŚwietny 

-----------------------------------------

BOTOX

Zabieg wstrzyknięcia Botox`u (jadu kiełbasianego) neurotoksyny botulinowej typu A, dzięki któremu rzekomo możemy odmłodzić twarz, poprzez czasowe (trwające od 3 do 6 miesięcy) zablokowanie przekaźnictwa nerwowo – mięśniowego, poprzez blokadę impulsów nerwowych płynących z mózgu, a co za tym idzie, rozluźnieniem poszczególnych grup mięśni mimicznych twarzy, poddanych działaniu Botox`u, w ten sposób, blokując  kurczenie  się mięśni twarzy.

Wprowadzając neurotoksynę w okolice zmarszczek mięśniowych twarzy, powoduje ona neutralizację (paraliż) neuronów. Tak rozluźnione mięśnie twarzy oraz przyległa skóra, nie reagują na mimiczne bodźce nerwowe, płynące z mózgu, przez co twarz, staje się czymś w rodzaju maski. Otrzymując błędne informacje od porażonych neuronów, mózg powoduje stopniowe obumieranie receptorów.

Dawki Botox`u dobierane stosownie do ilości i głębokości zmarszczek, nie pozostają obojętne dla organizmu. Neurotoksyny Botox`u , wnikają do krwioobiegu, układu limfatycznego, działając porażająco, w tak zwanej strefie wpływu, paraliżując dużo więcej neuronów mięśni i skóry, niż tylko miejsce wstrzyknięcia Botox`u. Poza tym, wypłukiwana przez krew neurotoksyna, dostaje się do mózgu, serca, wątroby, nerek – oddziałując na nie.

Po ustaniu działania Botox`u, (po 3 do 6 miesiącach) stopniowo zanika obrzęk, pojawiają się ponownie te same i nowe zmarszczki, dodatkowo porażone mięśnie twarzy, tracą swoją elastyczność, tworząc obwisy rozluźnionej skóry. Efektem kończącym kilkakrotnego stosowania Botoks`u, pomimo stosowania mezotermii igłowej jest operacja plastyczna dla przywrócenia ludzkiego wyglądu twarzy.

Dodatkowo należy pamiętać, że w czasie trwania działania Botox`u, należy unikać zabiegów z zastosowaniem fal radiowych (używać  z wielkim umiarem np.: tel. komórkowych), głębokiej podczerwieni  ani  zabiegów laserowych. Pamiętaj, że przeziębienie i aspiryna, również szkodzi zabiegowi. Cena zabiegu na jednej części twarzy, wynosi od 900 do 1600 zł.

Botox  wstrzyknięty w podpachowe gruczoły potowe, ogranicza pocenie, poprzez porażenie neuronów mięśni, wokół gruczołów potowych.

Pomimo pojawiających się ostrzeżeń przed szkodliwością zabiegu Botox`em, zainteresowane osoby lgną do „upiększającego zabiegu”, jak ćmy, do płonącej świecy.

 

JAD ŻMII

Jad żmii, używany w kremach, jako środek znoszący zmarszczki, działa podobnie jak Botox.  Jad żmii jest mieszaniną kilku toksyn o różnorakim działaniu, uszkadzającym układ nerwowy, powodującym martwicę tkanek, zmniejszającym krzepliwość krwi i zmiany rytmu pracy serca, po ukąszeniu. Jad żmii powoduje puchnięcie tkanki mięśniowej, skórnej i węzłów chłonnych. Jad żmii może powodować objawy ogólne takie jak: pobudzenie, ból głowy, nudności aż do wymiotów, biegunkę, obrzęki: języka, warg. Jad żmii może zniszczyć tkankę, spowodować niewydolność nerek, zaburzenie krzepliwości krwi. Trucizna dostając się do krwi, wędruje po całym organizmie. Spożywanie alkoholu po ukąszeniu żmii lub podczas stosowania kremu z dodanym jadem żmii, potęguje działanie trucizny w organizmie.

Jad żmii zawiera około 25 białek i peptydów, które porażają system nerwowy oraz powoduje uszkodzenie ścian naczyń krwionośnych i tkanek przez enzymy proteolityczne oraz histaminy – wywołując objawy uogólnione: hipotermię, zaburzenie krzepnięcia krwi a także niewydolność -  wielonarządową, nadto: obrzęk płuc, mózgu, porażenie nerwów ocznych i anafilaksję (osób uczulonych na jad pszczół i innych owadów błonkoskrzydlatych). Objawy alergiczne przyczyniają się do spotęgowania reakcji ogólnej na jad żmii. Systematyczne i długotrwałe używanie kremów z dodatkiem jadu żmii, powoduje podobne, powolne reakcje, do ukąszenia żmii.

Ważnym elementem aparycji i osobowości człowieka jest jego twarz. Wychodząc naprzeciw potrzebom dbania, o jakość cery twarzy, proponujemy naturalny kosmeceutyk w postaci kremu GOLD RENOVATION, składającego się z naturalnych, sprawdzonych a nie chemicznych i nowo modnych składników, który w krótkim czasie naprawi problemy skórne, wynikające ze stosowania nieodpowiednich zabiegów lub kremów do twarzy. Zlikwiduje również: wiotkość skóry twarzy, szyi i jej ziarnistość, likwiduje: stany zapalne, trądzik, przebarwienia i wiele innych dolegliwości. Osoby, które już stosują naturalny kosmeceutyk w postaci kremu, chwalą sobie jego skuteczność działania, bez względu na rodzaj skóry.